Szkoła Podstawowa nr 17

im. prof. S. Kulczyńskiego we Wrocławiu

ul. Wieczysta 105, 50-550 Wrocław, tel. 71 798-69- 23, e-mail: sekretariat.sp17@op.pl


26 kwietnia 2018 roku w maleńkiej sali audio SP 17 we Wrocławiu odbył się pokaz „Dziadów” cz.II Adama Mickiewicza.

Trudnego zadania wystawienia fragmentu dramatu podjęli się uczniowie klasy 7b.

W realizację przedstawienia zaangażowana została cała klasa, więc wyzwanie było spore. Trudny tekst, jeszcze trudniejsze przesłanie i pełna zapału grupa młodych ludzi. Nie można było tego zaprzepaścić.

Uczniowie przydzielili sobie role, opracowany został plan prób indywidualnych i wspólnych. Dekoracje wykonali samodzielnie, wykorzystując do tego szary papier i teatralne parawany.

Ostatni tydzień przed spektaklem był dla wszystkich bardzo ciężki, spotykaliśmy się codziennie, po południu, a próby trwały dłużej niż godzinę. Nie mogliśmy się wycofać, zaprosiliśmy bowiem na przedstawienie wszystkich uczniów klas 6. i 7. oraz nauczycieli i rodziców.

Jednego dnia młodzi amatorzy aktorstwa zagrali 4 razy, to naprawdę wielki wysiłek. Wszystkim uczniom klasy 7b jeszcze raz pragnę pogratulować występu i podziękować za zaangażowanie w pracę.

Dorota Rutkowska
nauczycielka języka polskiego            


Od Solidarności...

Szkocja7

Galop

Szkoły dla nadziei

Szkoły dla nadziei

Szkółka hokejowa

Szkółka pływania

Biuletyn Informacji Publicznej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich uzywania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.