26 kwietnia 2018 roku w maleńkiej sali audio SP 17 we Wrocławiu odbył się pokaz „Dziadów” cz.II Adama Mickiewicza.

Trudnego zadania wystawienia fragmentu dramatu podjęli się uczniowie klasy 7b.

W realizację przedstawienia zaangażowana została cała klasa, więc wyzwanie było spore. Trudny tekst, jeszcze trudniejsze przesłanie i pełna zapału grupa młodych ludzi. Nie można było tego zaprzepaścić.

Uczniowie przydzielili sobie role, opracowany został plan prób indywidualnych i wspólnych. Dekoracje wykonali samodzielnie, wykorzystując do tego szary papier i teatralne parawany.

Ostatni tydzień przed spektaklem był dla wszystkich bardzo ciężki, spotykaliśmy się codziennie, po południu, a próby trwały dłużej niż godzinę. Nie mogliśmy się wycofać, zaprosiliśmy bowiem na przedstawienie wszystkich uczniów klas 6. i 7. oraz nauczycieli i rodziców.

Jednego dnia młodzi amatorzy aktorstwa zagrali 4 razy, to naprawdę wielki wysiłek. Wszystkim uczniom klasy 7b jeszcze raz pragnę pogratulować występu i podziękować za zaangażowanie w pracę.

Dorota Rutkowska
nauczycielka języka polskiego