¡HOLA!  ¿QUÉ TAL?

I semestr nauki już za nami. Od września innowację „Z hiszpańskim w Świat” realizują również klasy 4a, 4b, 4c.

Klasy 5 w pierwszym semestrze robiły zakupy na targu i w sklepie, składały zamówienie w restauracji. W grudniu wystąpiły na spotkaniu świątecznym w repertuarze bożonarodzeniowym.

Klasa 5a przygotowała kolędę Vienen los Reyes Magos. W rolę Melchora, Gaspara i Baltazara wcielili się: Dawid, Jakub i Kacper , którym z powodów technicznych nie mogły towarzyszyć wielbłądy więc prezenty przyniesione zostały przez królewskich asystentów: Marcina, Erwina i Pawła. Zapomniałabym! W rolę Maryi wcieliła się Weronika, a Józefem został Michał.

Klasa 5b przygotowała hiszpańskojęzyczną wersję amerykańskiej piosenki świątecznej „Rudolf czerwononosy”. W rolę Rudolfa wcielił się Hubert, św. Mikołajem był Kamil, a niesfornymi kolegami-reniferami byli : Wojtek, Karol, Andrzej, Kacper, Mateusz.

Na zakończenie występu świątecznego uczniowie klasy 5a i 5b wykonali piosenkę „ Nuestra canción de Navidad”. Układ choreograficzny do tego występu przygotowały : Emilka Grzebyk, Weronika Kielar z klasy 5a.

Klasy czwarte potrafią już liczyć prawie do 100,(ochenta to ulubiona liczba kolejnych klas, które uczą się hiszpańskiego) ułożyć plan zajęć po hiszpańsku, poznały nazwy państw , w których język hiszpański jest językiem urzędowym. Na lekcjach przyrody, pod opieką p. Zawadzkiej wykonały plansze z nazwami kierunków geograficznych (puntos cardinales) i okazało się, że mediodía to nie znaczy tyle samo co el Sud . Każdy język rządzi się swoimi prawami ☺.

Przed nami semestr drugi. Sporo wyzwań przed czwartoklasistami, na których kolej aby zaprezentowali swój program artystyczny na koniec roku szkolnego

Un saludo cordial
Małgorzata Skrobot