Szkoła Podstawowa nr 17

im. prof. S. Kulczyńskiego we Wrocławiu

ul. Wieczysta 105, 50-550 Wrocław, tel. 71 798-69- 23, e-mail: sekretariat.zsp17@wroclawskaedukacja.pl


  ¡HOLA!  ¿QUÉ TAL?

I semestr nauki już za nami. Od września innowację „Z hiszpańskim w Świat” realizują również klasy 4a, 4b, 4c.

Klasy 5 w pierwszym semestrze robiły zakupy na targu i w sklepie, składały zamówienie w restauracji. W grudniu wystąpiły na spotkaniu świątecznym w repertuarze bożonarodzeniowym.

Klasa 5a przygotowała kolędę Vienen los Reyes Magos. W rolę Melchora, Gaspara i Baltazara wcielili się: Dawid, Jakub i Kacper , którym z powodów technicznych nie mogły towarzyszyć wielbłądy więc prezenty przyniesione zostały przez królewskich asystentów: Marcina, Erwina i Pawła. Zapomniałabym! W rolę Maryi wcieliła się Weronika, a Józefem został Michał.

Klasa 5b przygotowała hiszpańskojęzyczną wersję amerykańskiej piosenki świątecznej „Rudolf czerwononosy”. W rolę Rudolfa wcielił się Hubert, św. Mikołajem był Kamil, a niesfornymi kolegami-reniferami byli : Wojtek, Karol, Andrzej, Kacper, Mateusz.

Na zakończenie występu świątecznego uczniowie klasy 5a i 5b wykonali piosenkę „ Nuestra canción de Navidad”. Układ choreograficzny do tego występu przygotowały : Emilka Grzebyk, Weronika Kielar z klasy 5a.

Klasy czwarte potrafią już liczyć prawie do 100,(ochenta to ulubiona liczba kolejnych klas, które uczą się hiszpańskiego) ułożyć plan zajęć po hiszpańsku, poznały nazwy państw , w których język hiszpański jest językiem urzędowym. Na lekcjach przyrody, pod opieką p. Zawadzkiej wykonały plansze z nazwami kierunków geograficznych (puntos cardinales) i okazało się, że mediodía to nie znaczy tyle samo co el Sud . Każdy język rządzi się swoimi prawami ☺.

Przed nami semestr drugi. Sporo wyzwań przed czwartoklasistami, na których kolej aby zaprezentowali swój program artystyczny na koniec roku szkolnego

Un saludo cordial
Małgorzata Skrobot

            


Od Solidarności...

Szkocja7

Galop

Szkółka pływania

Szkoły dla nadziei

Szkółka hokejowa

Biuletyn Informacji Publicznej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich uzywania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.