HISZPAŃSKIE KOLĘDOWANIE

Na koniec semestru klasy przygotowały prezentację. W grudniu, uczniowie wystąpili w repertuarze kolędowym. Każdej hiszpańskiej kolędzie śpiewanej przez uczniów towarzyszyła krótka inscenizacja Od strony muzycznej uczniów do występu przygotowała p. Edyta Kołacz, współautorka innowacji „ Z hiszpańskim w Świat”

Tutaj możesz obejrzeć nasz występ

Oczywiście na początku musiały odbyć się próby. Dziewczynki z klasy 4a przygotowały układ taneczny do kolędy „Din, don, din”

A tu pielgrzymi do Belén ( Betlejem). el burrito (osiołek), el lucerito mañanero (gwiazda poranna), el chico (chłopiec) .Klasa 4b

Próby uwieńczył występ

Ponieważ trzy klasy trzecie wyraziły swoje zainteresowanie uczestniczeniem w innowacji “ Z hiszpańskim w Świat 2013-2016” postanowiliśmy ich odwiedzić i opowiedzieć o caga tio-drewnianym pieńku, który w szczególny sposób obdarowuje hiszpańskie dzieci prezentami.

Z wizytą u uczniów klasy III A . Przynieśliśmy caga tio. Agnieszka i Nikola wręczają Asi wujka , a Kasia i Amelka za chwilkę przekażą swojego tio uczniom klasy III C

Zanim obdarowaliśmy trzecioklasistów, caga tio musiał zostać wykonany

4 B przygotowuje caga tio

Tios na szafach, oraz uczniowie klasy 4 b i p. Sławek Wolski , bez którego pomocy chyba nie udałoby się stworzyć tych wujków.

Szkolna portiernia. Tu też dotarł caga tio. p. Renia i p. Bożenka bardzo się z nim zaprzyjaźniły. Czyż nie jest uroczy? Tito i Michał byli bardzo dumni ze swojego dzieła.

Od grudnia w naszej szkole uwalniamy książki. W dniu inauguracji półki z książkami uczniowie klasy 4 A i B czytali fragmenty książki hiszpańskiej autorki Carmen Bravo Villasante „ Trzy pomarańcze miłości”. Uczniów do prezentacji fragmentów tekstu przygotowywała p. dyrektor Małgorzata Kubiak –Chudy, współautorka innowacji” Z hiszpańskim w Świat”.

Uroczyste otwarcie Strefy wolnych książek

Saludos a todos/Pozdrawiam Wszystkich