Szkoła Podstawowa nr 17

im. prof. S. Kulczyńskiego we Wrocławiu

ul. Wieczysta 105, 50-550 Wrocław, tel. 71 798-69- 23, e-mail: sekretariat.sp17@op.pl


HISZPAŃSKIE KOLĘDOWANIE

Na koniec semestru klasy przygotowały prezentację. W grudniu, uczniowie wystąpili w repertuarze kolędowym. Każdej hiszpańskiej kolędzie śpiewanej przez uczniów towarzyszyła krótka inscenizacja Od strony muzycznej uczniów do występu przygotowała p. Edyta Kołacz, współautorka innowacji „ Z hiszpańskim w Świat”

Tutaj możesz obejrzeć nasz występ

Oczywiście na początku musiały odbyć się próby. Dziewczynki z klasy 4a przygotowały układ taneczny do kolędy „Din, don, din”


A tu pielgrzymi do Belén ( Betlejem). el burrito (osiołek), el lucerito mañanero (gwiazda poranna), el chico (chłopiec) .Klasa 4b


Próby uwieńczył występ


Ponieważ trzy klasy trzecie wyraziły swoje zainteresowanie uczestniczeniem w innowacji “ Z hiszpańskim w Świat 2013-2016” postanowiliśmy ich odwiedzić i opowiedzieć o caga tio-drewnianym pieńku, który w szczególny sposób obdarowuje hiszpańskie dzieci prezentami.

Z wizytą u uczniów klasy III A . Przynieśliśmy caga tio. Agnieszka i Nikola wręczają Asi wujka , a Kasia i Amelka za chwilkę przekażą swojego tio uczniom klasy III C


Zanim obdarowaliśmy trzecioklasistów, caga tio musiał zostać wykonany

4 B przygotowuje caga tio


Tios na szafach, oraz uczniowie klasy 4 b i p. Sławek Wolski , bez którego pomocy chyba nie udałoby się stworzyć tych wujków.


Szkolna portiernia. Tu też dotarł caga tio. p. Renia i p. Bożenka bardzo się z nim zaprzyjaźniły. Czyż nie jest uroczy? Tito i Michał byli bardzo dumni ze swojego dzieła.


Od grudnia w naszej szkole uwalniamy książki. W dniu inauguracji półki z książkami uczniowie klasy 4 A i B czytali fragmenty książki hiszpańskiej autorki Carmen Bravo Villasante „ Trzy pomarańcze miłości”. Uczniów do prezentacji fragmentów tekstu przygotowywała p. dyrektor Małgorzata Kubiak –Chudy, współautorka innowacji” Z hiszpańskim w Świat”.

Uroczyste otwarcie Strefy wolnych książek


Saludos a todos/Pozdrawiam Wszystkich
Małgorzata Skrobot

            


Od Solidarności...

Szkocja7

Galop

Szkoły dla nadziei

Szkoły dla nadziei

Szkółka hokejowa

Szkółka pływania

Biuletyn Informacji Publicznej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich uzywania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.