POTRZEBNA PILNA POMOC DLA NASZEGO UCZNIA KAROLA

Drodzy Państwo

Karol pokonał już sepsę, pokonał białączkę limfoblastyczną. Niestety obecnie mierzy się z białaczką szpikową. Jedyną sznasą na ratunek jest przeszczep szpiku kostnego. W bazie dawców na całym swiecie nie znaleziono dla Karolka bliźniaka genetycznego. Jego mama Dorota w taki sposób prosi o pomoc:

19 listopada w godzinach 9:30 - 16:00 w naszej szkole odbędzie się wielka akcja rejestrowania dawców szpiku dedykowana właśnie Karolowi. W imieniu rodziców Karola i własnym bardzo prosimy o pomoc. Może to właśnie wśród nas jest genetyczny bliźniak Karola?

Dawcą szpiku może być osoba zdrowa pomiędzy 18-55 rokiem życia. Przy rejestracji dawcy przeprowadza się wywiad medyczny, wypełnia folrmularz z danymi osobowymi, pobiera wymaz z błony śluzowej z wnętrza policzka.

Na każdego, kto chciałby zarejestrować się wcześniej czeka Fundacja DKMS. ZGŁASZAJMY SIĘ! Razem możemy uratować tego małego bohatera!

Więcej na temat akcji oraz walki Karola z chorobą można przeczytać w artykułach:
Onetu
Gazety wrocławskiej