Przedszkole nr 9 "Mały Czytelnik"
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 17

50-550 Wrocław, ul. Wieczysta 105, telefon: 71 798 69 23 wew. 102

Rok szkolny 2017/18 w przedszkolu "Mały Czytelnik" pod hasłem: „Bajki z różnych stron świata"

O nas (krótka historia)

Przedszkole nr 9 jest nieodłączną częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 17, mieszczącego się przy ul. Wieczystej 105 we Wrocławiu.

Jesteśmy placówką publiczną, utworzoną od listopada 2009 roku. Budynek naszej placówki jest usytuowany w dzielnicy Krzyki, a dokładnie na Hubach. Naszym atutem są nowoczesne, estetyczne pomieszczenia oraz brak barier architektonicznych. Dzieci korzystają z ogrodu przedszkolnego przeznaczonego do zabaw, który mieści się na terenie żłobka. Budynek przedszkola i ogród znajdują się na ogrodzonym terenie, a ogród wyposażony jest w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. W najbliższej okolicy znajdują się parki przyrodnicze z wieloletnimi okazami drzew i krzewów.

Do przedszkola uczęszcza 125 dzieci, ich pochodzenie społeczne jest zróżnicowane.
W przedszkolu funkcjonuje 5 grup.

Przez trzy lata byliśmy placówką integracyjną, a w zeszłym roku obchodziliśmy uroczystość nadania imienia naszemu przedszkolu. Od czerwca 2016 roku Przedszkole nr 9 nosi nazwę "Mały Czytelnik." :).

Od tego roku szkolnego nasze przedszkole podjęło współpracę z Fundacją "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Przyłączyliśmy się do akcji "Przedszkola dla Nadziei". Program ten ma na celu pokazac, że dzieci z dolnośląskich przedszkoli chcą wspierać swoich rówiesników, którzy dzielnie walczą z rakiem.Jest to wielkie dzieło pomocy dla małych pacjentów Kliniki Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu-Przylądka Nadziei. Ideą fundacji jest stworzenie sieci przedszkoli, którym będą przyznawane tytuły "RATOWNIKÓW NADZIEI".

Przedszkole może zaangażowac się w 5 obszarów:
  1. akcja "Nadzieja zamiast kwiatka"
  2. pikniki, kiermasze i akcje charytatywne
  3. kampania zachęcająca do przekazywania 1% podatku,
  4. uczestnictwo w paradzie-Korowód Nadziei,
  5. akcja zbierania plastikowych nakrętek od butelek, środkow czystości i kosmetyków

Za każdy z obszarów działan, w które właczy sie przedszkole, zostanie przyznane jedno "koło ratunkowe". Spośród przedszkoli, które zdobęda 5 "kół ratunkowych" specjalne jury (m.in. P. Martyna Wojciechowska, P. prof. Alicja Chybicka) wybierze "Ratownika Roku". Na zwycięzcę czeka nagroda-krasnal odlany z brązu przez artystkę P. Beatę Zwolańską-Hołod. Najwazniejsze jest to, aby pokazać, "że nawet najmniejsi ludzie mogą uczynić śwat lepszym".

Będziemy na bieżąco informowac Rodziców o zbliżających się akcjach, związanych z tym celem.

W terminie od 1.09.2016r do 30.06.2019 w naszym przedszkolu wprowadzana będzie innowacja pedagogiczna "Twórcze Rozwiązywanie Problemu w praktyce – Edukacja twórcza w przedszkolu".