Szkoła Podstawowa nr 17

im. prof. S. Kulczyńskiego we Wrocławiu

ul. Wieczysta 105, 50-550 Wrocław, tel. 71 798-69- 23, e-mail: sekretariat.zsp17@wroclawskaedukacja.plUroczystość pasowania pierwszoklasistów uświetnił swoją obecnością

prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz.


W sobotę , 20 października, odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość. Dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Siedemnastki. Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter. Uczestniczyli w niej znamienici goście:

  • prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz
  • wrocławski radny pan Jarosław Krauze
  • dyrektor Akademii Piłkarskiej WKS „Śląsk” pan Tomasz Horwat

Obecni byli przedstawiciele całej społeczności szkolnej z panem dyrektorem Piotrem Migockim na czele. Zanim uczniowie klas pierwszych stali się członkami naszej społeczności zaprezentowali się w wierszach i piosenkach. Następnie, bardzo przejęci chwila, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Ta chwila na pewno zostanie w pamięci dzieci i rodziców: aktu pasowania dokonał prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz i radny p. Jarosław Krauze.

O oprawę artystyczną ceremonii zadbali starsi uczniowie i nauczyciele Siedemnastki.

  • Zespół „Z przytupem” pod kierownictwem p. Celin Bartczak zaprezentował taniec śląski Trojak.
  • Połączone siły klas hiszpańskojęzycznych przygotowane przez panie: Agnieszkę Bieganowską, Edytę Kołacz i Małgorzatę Skrobot zaśpiewały piosenkę z repertuaru Alvaro Solera La Cintura. Uczennice klasy 5b: Julka Dobrowolska, Wiktoria Dobrowolska, Wiktoria Dąbrowska oraz Dominika Kozłowska z klasy 5 a przygotowały układ choreograficzny do utworu i brawurowo zatańczyły w czasie uroczystości.
  • Połączone chóry Bel Canto i Śpiewające Nutki ,pod dyrekcją pani Edyty Kołacz, uświetniły swoim występem całą uroczystość towarzysząc zgromadzonym od początku do końca uroczystości.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Anna Besser

            


Od Solidarności...

Szkocja7

Galop

Szkółka pływania

Szkoły dla nadziei

Szkółka hokejowa

Biuletyn Informacji Publicznej