Pierwszy dzwonek zabrzmiał w Siedemnastce

Rozpoczynamy dziś nowy rok szkolny, jednocześnie świętując 40. urodziny szkoły i szczególnie upamiętniając naszego patrona. W tym roku naukę w naszej szkole rozpocznie m.in. 72 pierwszoklasistów. Życzę, aby wszyscy uczniowie rozwijali w szkole swoje talenty i każdego dnia cieszyli się z uczęszczania do naszej placówki – podkreślił Piotr Migocki, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 17 we Wrocławiu.

W uroczystości wzięli udział m.in. Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, Jacek Ossowski, przewodniczą Rady Miejskiej Wrocławia, Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UMW, Jarosław Krauze, radny miejski oraz Grzegorz Fałda, wnuk prof. Stanisława Kulczyńskiego.

Reprezentujący władze miasta wiceprezydent Wojciech Adamski przeczytał list od prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. – Z okazji jubileuszu 40-lecia szkoły składam serdeczne podziękowania i gratulacje. Całej społeczności szkoły życzę wielu sukcesów oraz entuzjazmu w zdobywaniu wiedzy i odkrywaniu swoich pasji i talentów – podkreślił prezydent.

Na inauguracji nowego roku szkolnego obecni byli również przedstawiciele piłkarskiego Śląska Wrocław. W Szkole Podstawowej nr 17 od tego roku zaczyna bowiem funkcjonować oficjalna klasa sportowa wrocławskiego klubu ze specjalnością piłka nożna.

Jubileusz SP nr 17

Szkoła Podstawowa nr 17 powstała w 1978 r. Wówczas jej progi przekroczyło ponad 1400 uczniów. W związku z tegorocznym jubileuszem po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, przy wejściu do szkoły odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą jej patronowi – prof. Stanisławowi Kulczyńskiemu, którego imię szkoła nosi od 1986

W kwietniu 2018 roku prof. Kulczyński został uznany Honorowym Obywatelem Wrocławia. Podczas inauguracji Jacek Ossowski oraz Jarosław Krauze przekazali na ręce dyrektora szkoły kopię dokumentu potwierdzającego nadanie tego tytułu.