RZECZNIK PRAW UCZNIA 2017/18

Drodzy uczniowie

Obdarzyliście mnie wielkim zaufaniem głosując na moją kandydaturę. Bardzo Wam za to dziękuję i obiecuję wypełniać obowiązki Waszego rzecznika rzetelnie i odpowiedzialnie. Postaram się pomóc Wam w rozstrzyganiu konfliktowych i trudnych sytuacji. Mam jednak nadzieję, że bieżący rok szkolny przyniesie Wam przede wszystkim miłe chwile i pełne sukcesów wydarzenia. Pamiętajcie o tym, że wszelkie problemy w pierwszym rzędzie powinniście sygnalizować swojemu wychowawcy.

Dyżur Rzecznika Praw Ucznia będzie miał miejsce w wtorki o godzinie 13.30 w sali 54 lub w umówionym wcześniej terminie. Zachęcam do wcześniejszego zgłaszania potrzeby rozmowy.

Rzecznik Praw Ucznia
Małgorzata Lejko

Regulamin działania Rzecznika Praw Ucznia
w Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu

Rzecznik praw ucznia został powołany, by wspomagać przestrzeganie praw ucznia wynikających z regulaminu szkoły oraz Konwencji o Prawach Dziecka.
Rzecznik wysłucha każdego ucznia, który zwróci się do niego z problemem.
Rzecznik interweniuje wtedy, gdy problemu nie udało się rozwiązać w porozumieniu z nauczycielem i wychowawcą.
Rzecznik ma obowiązek wysłuchać obu stron konfliktu.
Rzecznik pośredniczy w rozmowach między stronami konfliktu i podejmuje działania mediacyjne. <
Rzecznik stoi po stronie prawdy i sprawiedliwości.
Rzecznik zobowiązany jest do dyskrecji.
W przypadku poważnych konfliktów rzecznik podejmuje działania wspólnie z wicedyrektorem szkoły.