XIV KONKURS HISTORYCZNY
Od Solidarności do Trzeciej Rzeczpospolitej

W sobotę (5.04), w naszej szkole odbył się dolnośląski finał konkursu historycznego „Od Solidarności do III R.P.” Współorganizatorem imprezy jest Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Patronat nad konkursem sprawują: Prezydent Wrocławia p. Rafał Dutkiewicz i Kurator Oświaty p. Beata Pawłowicz. Imprezę uświetnili swoją obecnością goście: Prezes IPN dr Łukasz Kamiński, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „S” p. Kazimierz Kimso, p. Jarosław Krauze wrocławski radny, Dyrektor Departamentu Edukacji p. Jarosław Delewski, wizytator z dolnośląskiego kuratorium p. Sławomir Strzelecki, p. Tomasz Surowiec legenda „Solidarności” p. Juliusz Woźny rzecznik Ośrodka Pamięć i Przyszłość oraz członkowie Prezydium Zarządu Regionu i Zarządu Regionu NSZZ „S”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli wrocławskich mediów. Zmaganiom uczestników konkursu przyglądała się p. red. Sylwia Jurgiel z radia RAM i Radia Wrocław i p. Tomasz Białaszczyk z „Tygodnika Solidarność”. Do zebranych list wystosował przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S” p. Piotr Duda, który z racji rozlicznych obowiązków nie mógł przybyć na finał.

WYNIKI

Licea
  1. miejsce III LO Wrocław
  2. miejsce XII LO Wrocław
  3. miejsce XIII LO Wrocław
    Gimnazja
  1. miejsce Gimnazjum nr 6 z Nowej Rudy
  2. miejsce Gimnazjum nr 14 Wrocław
  3. miejsce Gimnazjum Salezjańskie Wrocław
    Szkoły Podstawowe
  1. miejsce SP nr 47 Wrocław
  2. miejsce SP nr 2 Oborniki Śląskie
  3. miejsce SP nr 6 Nowa Ruda

Laureaci uhonorowani zostali dyplomami Kuratora Oświaty, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, których zakup był możliwy dzięki naszym hojnym sponsorom:

• IPN
  • Ośrodek Pamięć i Przyszłość
  • Stowarzyszenie Przyjaciół SP 17
  • Wydział Edukacji
  • Zarząd Regionu NSZZ”S” Dolny Śląsk
  • MOZ NSZZ”S’’ przy MPK Sp. z o.o
  • Komisja Zakładowa przy FAT
  • POZ NSZZ „Solidarność” Hoteli Orbis SA
  • KZ NSZZ "S" w Volvo Poland Wrocław
  • MOZ Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ”S” Wrocław-Krzyki
  • Zakładowa Organizacja Związkowa Pracowników Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Wrobis
  • Komisja Zakładowa NSZZ „S”TVP S.A.

W przyszłym roku przypada 35 rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, obchodzić także będziemy piętnastolecie konkursu. Już dziś , w imieniu organizatorów zapraszam uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w przyszłorocznej rywalizacji.

W imieniu organizatorów gości powitała i poprowadziła pierwszą część konkursu
p. wicedyrektor Małgorzata Kubiak-Chudy

Chór Bel canto w patriotycznym repertuarze. Dryguje p.Edyta Kołacz

Chór Bel canto