FINAŁ XVIII EDYCJI DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU

OD SOLIDARNOŚCI DO III RZECZPOSPOLITEJ

Uroczystą galą, połączoną z wręczeniem nagród, zakończyła się XVIII edycja . konkursu Od Solidarności do III Rzeczpospolitej. W Siedemnastce pojawili się laureaci, ich opiekunowie, rodziny organizatorzy wraz ze sponsorami.

Jak co roku młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich rywalizowała w szczególnym rodzaju wiedzy – historii najnowszej, którą tworzyli ich rodzice lub dziadkowie. Przeważająca ilość pytań tegorocznej edycji dotyczyła Niezależnego Zrzeszenia Studentów organizacji, która spontanicznie powstała po sierpniu 1980 roku na większości polskich wyższych uczelni.

W dolnośląskiej rywalizacji pasjonatów współczesnych dziejów Ojczyzny wygrali:

Szkoła Podstawowa im. UNiCEF w Bielanach Wrocławskich
Gimnazjum 30 przy VIII LO we Wrocławiu
Liceum Ogólnokształcące w Obornikach Śląskich
oraz III Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

Dla wszystkich laureatów przygotowano nagrody od dolnośląskiej Solidarności, Instytutu Pamięci Narodowej, Centrum Historii Zajezdnia i grupy Tauron. Rywalizacji patronował dolnośląski kurator i miasto Wrocław. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją Edyty Kołacz. Uczniowie, którzy poświęcili swój wolny czas i przygotowywali organizacyjnie część konkursową i galę otrzymali trzydniową wycieczkę do Przesieki z noclegami. Nagrodę na ręce dyrektora ZSP 17 Piotra Migockiego wręczył p Jarosław Krauze