Szkoła Podstawowa nr 17

im. prof. S. Kulczyńskiego we Wrocławiu

ul. Wieczysta 105, 50-550 Wrocław, tel. 71 798-69- 23, e-mail: sekretariat.sp17@op.pl


FINAŁ XVIII EDYCJI DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU

OD SOLIDARNOŚCI DO III RZECZPOSPOLITEJ

Uroczystą galą, połączoną z wręczeniem nagród, zakończyła się XVIII edycja . konkursu Od Solidarności do III Rzeczpospolitej. W Siedemnastce pojawili się laureaci, ich opiekunowie, rodziny organizatorzy wraz ze sponsorami.

Jak co roku młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich rywalizowała w szczególnym rodzaju wiedzy – historii najnowszej, którą tworzyli ich rodzice lub dziadkowie. Przeważająca ilość pytań tegorocznej edycji dotyczyła Niezależnego Zrzeszenia Studentów organizacji, która spontanicznie powstała po sierpniu 1980 roku na większości polskich wyższych uczelni.

W dolnośląskiej rywalizacji pasjonatów współczesnych dziejów Ojczyzny wygrali:

Szkoła Podstawowa im. UNiCEF w Bielanach Wrocławskich
Gimnazjum 30 przy VIII LO we Wrocławiu
Liceum Ogólnokształcące w Obornikach Śląskich
oraz III Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

Dla wszystkich laureatów przygotowano nagrody od dolnośląskiej Solidarności, Instytutu Pamięci Narodowej, Centrum Historii Zajezdnia i grupy Tauron. Rywalizacji patronował dolnośląski kurator i miasto Wrocław. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją Edyty Kołacz. Uczniowie, którzy poświęcili swój wolny czas i przygotowywali organizacyjnie część konkursową i galę otrzymali trzydniową wycieczkę do Przesieki z noclegami. Nagrodę na ręce dyrektora ZSP 17 Piotra Migockiego wręczył p Jarosław Krauze

Zapraszamy do galerii zdjęć

            


Od Solidarności...

Szkocja7

Galop

Szkoły dla nadziei

Szkoły dla nadziei

Szkółka hokejowa

Szkółka pływania

Biuletyn Informacji Publicznej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich uzywania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.