Pierwsza Pomoc
Warsztaty Klas Młodszych

Życie ludzkie to bezcenny dar. Często nasze zachowanie i to co robimy może uratować komuś życie. Najważniejsze, by wiedzieć co robić i zachować spokój.

19 października 2010 r. uczniowie klas II wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadzili ratownicy Pogotowia Ratunkowego. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się:

• jak prawidłowo wezwać pomoc,
  • jak sprawdzić oddech i przytomność poszkodowanego,
  • jak wykonać oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej (pokaz i ćwiczenia praktyczne na manekinie).

Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane tematami z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Szczególnie podobały im się ćwiczenia praktyczne.