Pomoc dla mieszkańców Lwowa.

Odpowiadając na apel Fundacji Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej im. św. Jadwigi chcemy pomóc mieszkańcom Lwowa. Często są to osoby, które urodziły się jeszcze w polskim Lwowie, a po zmianie granic naszego kraju nie mogły przesiedlić się na tereny polskie. Obecnie ze względu na biedę na Ukrainie żyją w skrajnej nędzy dziesiątki tysięcy osób utrzymując się z równowartości polskich 200 złotych miesięcznie. To nie wystarcza im nawet na opłacenie ogrzewania, nie mówiąc już o żywności, artykułach higienicznych czy innych pierwszej potrzeby. Dlatego Samorząd Uczniowski we współpracy z fundacją organizujezbiórkę artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia takich jak : konserwy, makarony, ryż, kasze,dżemy. Zbierać będziemy również : proszki, płyny do mycia ,środki do czyszczenia łazienek i sanitariatów, mydło, szampon, pastę do zębów itp.
Zbiórkę rozpoczynamy 12.02.18, a zakończymy 10.03.18. Dary można przekazywać do p. Marzeny Wilewicz s.27,p. Barbary Zawadzkiej s.42, p. Małgorzaty Skrobot s.56.
Dary dotrą przed Wielkanocą do katedry św Jana we Lwowie, a następnie zostaną rozdzielone wśród najbardziej potrzebujących. Ponieważ nadchodzą święta, do artykułów niezbędnych do życia możemy dodać słodycze, kawę, herbatę . Z punktu widzenia ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie są to dobra luksusowe, które z pewnością sprawią im przyjemność.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI