Przedszkole nr 9 "Mały Czytelnik"
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 17

50-550 Wrocław, ul. Wieczysta 105, telefon: 71 798 69 23 wew. 102
adres e-mail: sekretariat.p009@wroclawskaedukacja.pl

Witamy w nowym roku szkolnym 2021/2022. Hasło roku: „Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY”.

ORGANIZACJA PRZYPROWADZANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA - WRZESIEŃ 2021R.:

W celu uniknięcia masowego przyprowadzenia dzieci do placówki o jednej porze, rodzice przyprowadzają dzieci w godz. 7.00 – 8.15.

Rekomendacje GIS oraz MEN wskazują, że rodzice lub opiekunowie mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej placówki (klatka schodowa), zachowując dystans 1,5 m od innych rodziców, przy czym powinni przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, rękawiczki/dezynfekcja rąk).

DZIECI 4 - 6 LETNIE ODBIERAJĄ W DRZWIACH I WPROWADZAJĄ DO SZATNI PANIE DYŻURUJĄCE.

NOWOPRZYJĘTE 3 - LATKI W PIERWSZYCH TYGODNIACH WRZEŚNIA MOGĄ WCHODZIĆ Z RODZICAMI DO SZATNI W HOLU z zachowaniem dystansu 1,5 m i z zachowaniem środków ostrożności (osłona ust, nosa, rękawiczki, dezynfekcja rąk).

Odbiór dzieci odbywa się poprzez wywołanie dziecka z grupy za pomocą domofonu przez osobę uprawnioną do odbioru. Dziecko z grupy zostanie przyprowadzone do drzwi przez panią z personelu przedszkola. W razie potrzeby sprawdzona będzie tożsamość osoby odbierającej dziecko.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi przeciwepidemicznymi GIZ z dnia 25 sierpnia 2020 r. prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów, pluszaków, zabawek.

WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA - W ZAKŁADCE "GALERIA".

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE WYSYŁANA JEST NA POCZĄTKU KAŻDEGO MIESIĄCA ROZLICZENIOWEGO NA ADRES MAILOWY (podany przez rodziców w karcie informacyjnej). SZANOWNI PAŃSTWO, INFORMUJEMY, ŻE OD SIERPNIA TEGO ROKU ZOSTANIE ZMIENIONY ADRES MAILOWY, Z KTÓREGO BĘDĄ WYSYŁANE INFORMACJE O ODPŁATNOŚCIACH ZA POBYT I ŻYWIENIE NA oplaty@cui.wroclaw.pl. SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE "dla rodziców/opłaty przedszkolne"

O nas (wykorzystywane metody pracy z dziećmi)
Do realizacji treści programu wychowania przedszkolnego wykorzystujemy różne metody pracy, między innymi:
  • zajęcia i zabawy z obszaru edukacji matematycznej opracowane przez prof. E. Gruszczyk-Kolczyńską,
  • zabawy z zakresu metodyki Dobrego Startu wg prof. Bogdanowicz,
  • pedagogikę zabawy, stymulującą wszelkie rodzaje edukacji promowaną przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów „Klanza”,
  • metodykę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone,
  • muzykoterapię oraz elementy metody aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss,
  • bajkoterapię,
  • zabawy paluszkowe,
  • opowieść ruchową,
  • gimnastykę rytmiczną,
  • oraz metodę działań polisensorycznych.
Stosowane metody i formy pracy w naszym przedszkolu mają zapewniać wychowankom atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób na osiąganie sukcesów rozwojowych.
Wykorzystywane przez nas metody, oparte na metodyce wychowania przedszkolnego, to:
METODY CZYNNE: m. samodzielnych doświadczeń, m. kierowania własną działalnością dziecka, m. zadań stawianych dziecku, m. ćwiczeń utrwalających.
METODY OGLĄDOWE: obserwacja, pokaz, osobisty przykład nauczyciela i personelu, udostępnianie sztuki/dzieła plastycznego, przedstawienia teatralnego, ilustrowane artystycznie utwory literackie, koncerty muzyczne.
METODY SŁOWNE: rozmowy, opowiadania, zagadki, objaśnienia i instrukcje.
FORMY PRACY:
  • praca indywidualna,
  • praca w małych zespołach,
  • praca z całą grupą,
  • „otwarte drzwi” (zabawy i zajęcia z dziećmi nowo przybyłymi, warsztaty integracyjne dla członków rodziny).
Nauczyciele realizują treści następujących programów:
  1. "Od przedszkolaka do pierwszaka. Program wychowania przedszkolnego", Iwona Broda, wyd. WSiP,
  2. "Nasze Przedszkole”, W. Żaba- Żabińska, wyd. MAC,
  3. Roczny Program Wychowawczy,
  4. Program Profilaktyki,
  5. Program Działań Proekologicznych,
  6. Program Promocji Zdrowia,
  7. Program Adaptacyjny – „Wspólnie pokonajmy pierwszy krok”.
  8. Program Działań Badawczo-Poznawczych "Przedszkolak - Odkrywcą i Poszukiwaczem"
Uważamy, że ZABAWA jest podstawową formą kształtowania pozytywnych zachowań u dzieci. To właśnie poprzez zabawę nasi wychowankowie uczą się porozumiewać z innymi, kształtują w sobie uczucia empatii, szacunku i tolerancji, przygotowują się do świadomego podejmowania decyzji, kształtują umiejętność radzenia sobie z emocjami, itp.
Nasze codzienne planowanie pracy uwzględnia: cele wychowania i nauczania, działania zorientowane na dziecko, aktualne pory roku i panujące warunki, święta i uroczystości oraz kalendarz imprez.