Czcionka: A A+ A++ Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarno Kontrast czarno-żółty

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Stanisława Kulczyńskiego

Przedszkole nr 9 im. Mały Czytelnik

ul. Wieczysta 105, 50 -550 Wrocław
SP nr 17 P nr 9 Kontakt

Dyktando Siedemnastki

Po długiej przerwie spotkaliśmy się znowu, by napisać tekst Dyktanda 17. Ostatnie zmagania z ortografią odbyły się w marcu 2019 roku, gdyż pandemia wkroczyła do naszego życia i nie pozwoliła na normalne funkcjonowanie.

Bardzo ucieszyło nas przybycie tak wielu uczestników, rozpoznać można było stałych bywalców, bo są tacy rodzice, którzy pojawiają się na każdym dyktandzie, by wspierać swoje pociechy i spróbować swoich sił w językowych łamańcach.

Pojawiło się 28 par. W tym roku bohaterem dyktanda były wspomnienia o pandemii, uczestnicy świetnie poradzili sobie z tekstem i w znakomitych humorach powrócili do domów.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudził wywieszony poprawny zapis dyktanda, na gorąco odbyły się konsultacje ortograficzne a niektórzy stwierdzili, że zajrzą do słowników, by odświeżyć sobie znajomość zasad.

Po rozkodowaniu najlepiej napisanych prac okazało się, że bank z nagrodami rozbiła rodzina Popiołkowiczów – gratulujemy Lidii, Lenie i ich wspaniałym rodzicom.

A oto pełna lista zwycięzców:

1. miejsce Lidia Popiołkiewicz 6b i pani Monika Nawrot-Popiołkiewicz
  2. miejsce Lena Popiołkiewicz 8b i pan Mariusz Popiołkiewicz
  3. miejsce Sara Militowska 8c i pani Martyna Militowska
    Marta Rosiek 8b i pani Agnieszka Rosiek

I kolejny raz okazało się, że polska ortografia straszna nie jest. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

Katarzyna Pacyna i Dorota Rutkowska - organizatorki tegorocznego Dyktanda 17

Dyktando Siedemnastki 2023