Czcionka: A A+ A++ Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarno Kontrast czarno-żółty

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Stanisława Kulczyńskiego

Przedszkole nr 9 im. Mały Czytelnik

ul. Wieczysta 105, 50 -550 Wrocław
SP nr 17 P nr 9 Kontakt

- marzec 2023 r.

W marcu uczniowie w ramach programu Laboratorium Przyszłości wykorzystywali, Gogle VR, klocki konstrukcyjnych K’nex FischerTechnik oraz sprzęt do realizacji nagrań oraz zdjęć: statyw, lampę oświetleniową oraz aparaty fotograficzne CANON. Sprzęt do realizacji zdjęć został wykorzystany do fotorelacji z Dnia Sportu, który odbył się dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 17 w Pierwszym Dniu Wiosny. Zapraszamy do obejrzenie relacji z Dnia Sportu dla klas 8, którego montaż wykonała uczennica z klasy 7b. 1 miejsce zajęła klasa 8b, która w nagrodę otrzymała dofinansowanie do klasowej wycieczki, 2 miejsce zajęła klasa 8c, która w nagrodę mogła wybrać dzień bez sprawdzianów, kartkówek i pytań, a 3 miejsce zajęła klasa 8f, która ma dzień zabaw i rozgrywek na wybranej przez siebie lekcji pływania na basenie. Sprzęt do realizacji nagrań został wykorzystany przez uczennice klasy 7a i 7b w projekcie edukacyjnym z fizyki. Uczniowie mieli nagrać wybrane doświadczenia fizyczne z lekcji i je wytłumaczyć. Prezentujemy projekty uczennic z klasy 7a i 7b: dotyczące zagadnień z środka ciężkości i ciśnienia. Montaż wykonała uczennica z klasy 7b. Za pomocą Gogli VR uczniowie poznali wybrane planety, czarne dziury oraz odbyli szkolenie z członkami NASA. Na kolejnych zajęciach uczniowie za pomocą klocków konstruowali wiatrak oraz rozpoczęli budowę maszyn, za pomocą których wykorzystywana jest zasada zachowania energii.

Laboratoria przyszłości - raport marzec 2023 Laboratoria przyszłości - raport marzec 2023 Laboratoria przyszłości - raport marzec 2023

Deklaracja dostępności |  BIP