Czcionka: A A+ A++ Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarno Kontrast czarno-żółty

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Stanisława Kulczyńskiego

Przedszkole nr 9 im. Mały Czytelnik

ul. Wieczysta 105, 50 -550 Wrocław
SP nr 17 P nr 9 Kontakt

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SP 17

Nr konta Stowarzyszenia: 96 1240 4025 1111 0000 4259 8653
(dotyczy wpłat za lekcje j.hiszpańskiego, szkółki pływackie, SKSy, zajęcia taneczne)

Trochę historii

Na zebraniu 22 października 1991 r. grupa nauczycieli i rodziców uczniów naszej szkoły powołała do życia STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 17, które rozpoczęło działalność w 1992 r.

"Celem stowarzyszenia jest pomoc społeczna, materialna i finansowa Szkole Podstawowej nr 17, aby stała się placówką, która zapewni dzieciom wszechstronny rozwój godny człowieka XXI wieku" - tak zapisano w statucie.

Jak działamy?

Środki na działalność statutową pozyskujemy poprzez:

• składki członkowskie,
  • darowizny,
  • działalność gospodarczą.

Stowarzyszenie organizuje między innymi:

• Stowarzyszenie organizuje między innymi:
  • szkółki pływackie,
  • naukę języka obcego w klasach młodszych,
  • kółka komputerowe dla dzieci,
  • rytmikę w zerówkach,
  • zajęcia pływackie,
  • koła przedmiotowe.

Jakie są efekty naszej działalności?

Wyposażenie szkoły (gabinety lekcyjne, korytarze, aula, sala gimnastyczna, basen itp.) Kupiliśmy komputery, tablice interaktywne, projektory do niektórych gabinetów. Przeznaczyliśmy środki na zakup wykładziny na schody i korytarze, remont gabinetów i utworzenie Centrum Terapii. Wyposażyliśmy gabinet zajęć technicznych, zakupiliśmy nagłośnienie rzutnik i ekran multimedialny do auli. Zakupiliśmy podręczniki i słowniki do gabinetów, sprzęt pływacki, pomoce naukowe do gabinetów.

Nagrody dla laureatów różnego rodzaju konkursów przedmiotowych i sportowych dladzieci z SP17.

Corocznie finansujemy prestiżową szkolna imprezę Mini-Nobel SP 17.

Wspieramy finansowo imprezy międzyszkolne, które nasza szkoła współorganizuje („Od Solidarności do III Rzeczpospolitej, Galop, Konkurs Wiedzy o UE itp.)

Zakup strojów dla szkolnych zespołów tanecznych (do polki, krakowiaka, tańca irlandzkiego, itp.) i chóru szkolnego.

Pomoc doraźna uczniom naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej (np. dofinansowanie obiadów).

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół 17

Deklaracja dostępności |  BIP