Czcionka: A A+ A++ Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarno Kontrast czarno-żółty

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Stanisława Kulczyńskiego

Przedszkole nr 9 im. Mały Czytelnik

ul. Wieczysta 105, 50 -550 Wrocław
SP nr 17 P nr 9 Kontakt

- styczeń - luty 2024 r.

Klocki, druk 3D, gogle

| Klocki konstrukcyjne | Druk 3D | Gogle VR |

Klocki konstrukcyjne K’nex FischerTechnik

Uczniowie za pomocą klocków konstrukcyjnych K’nex FischerTechnik skonstruowali robota oraz wiatrak. Dzięki czemu poznali sposoby przemiany energii oraz poznali sposoby pozyskiwani energii ze źródeł energii odnawialnej.

Laboratoria przyszłości - raport styczeń-luty 2024

Druk 3D

Uczniowie zapoznali się z obsługą i działaniem drukarki 3d. Swoje własne projekty tworzyli za pomocą programu Tinkercad. Uczniowie nauczyli się obsługi tego programu oraz projektowali w nim wymyślone przez siebie bryły 3d różnych obiektów. Kolejno nauczyli się zapisywania tych projektów tak, aby były one przystosowane do druku 3d.

Gogle VR

Uczniowie zapoznali się z obsługą gogli VR. Uczniowie dzięki goglom VR poznali bezpośrednio świat wirtualnej rzeczywistości w wymiarze 3d. Uczniowie przenieśli się do podwodnego świata, gdzie obcowali razem z morskimi zwierzętami, czy przenieśli się do kosmosu.

Laboratoria przyszłości - raport styczeń-luty 2024 Laboratoria przyszłości - raport styczeń-luty 2024

Deklaracja dostępności |  BIP