Czcionka: A A+ A++ Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarno Kontrast czarno-żółty

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Stanisława Kulczyńskiego

Przedszkole nr 9 im. Mały Czytelnik

ul. Wieczysta 105, 50 -550 Wrocław
SP nr 17 P nr 9 Kontakt

Warsztaty florystyczne

30 marca 2023 w szkolnej bibliotece zapachniało kwiatami i wiosną. Tego dnia odbyły się warsztaty florystyczne pod nazwą „Wiosenne inspiracje”. Wzięło w nich udział 15 uczniów, którzy wcześniej zadeklarowali swój udział w zajęciach. Lista rezerwowa była jednak długa, co świadczy o tym, że mamy w szkole wielu entuzjastów zajęć artystycznych.

Podczas warsztatów uczniowie mogli uzupełnić wiadomości o kwiatach – zwiastunach wiosny i rozpoznawali na zdjęciach: żonkile, szafirki, przebiśniegi, pierwiosnki, zawilce i tulipany.

Następnie poznali zasady tworzenia kompozycji z żywych kwiatów w gąbce florystycznej, która wzbudziła spore zainteresowanie – przekonali się, że jest krucha, lekka, brudzi na zielono i bardzo szybko pije wodę. Każdy chciał jej dotknąć i „wydusić” z niej nadmiar płynu.

Następnie uczniowie przygotowywali z bukszpanu zieloną podstawę bukietu. W swojej kompozycji każdy mógł wykorzystać ciemnozielony ruszczyk, żółte, białe i pomarańczowe goździki drobnokwiatowe. Lekkości kompozycji miało dodać cytrynowo-białe limonium i delikatna, śnieżnobiała woskówka. Pojawiły się też bazie i gałązki leszczyny.

Ponieważ warsztaty odbywały się przed Wielkanocą, nie mogło zabraknąć świątecznych akcentów – jajek i zabawek na patyczkach.

Każdy starał się, by jego stroik był piękny, a najpiękniejsze było to, że każdy był trochę inny.

Uczniowie posprzątali swoje stanowiska pracy, posegregowali śmieci i wypełnili ankietę ewaluacyjną.

Pani Iza Zielińska każdemu zrobiła zdjęcie z jego bukietem i tak zakończyły się pierwsze , i miejmy nadzieję, że nie ostatnie , zajęcia florystyczne w SP 17 we Wrocławiu.

Bardzo dziękuję pani Izie Zielińskiej za współpracę, wsparcie i fantastyczne pełnienie roli nie tylko gospodarza biblioteki, ale też asystentki, która dzielnie i sprawiedliwie rozdzielała kwiaty.

Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół SP 17, które sfinansowało zakup niezbędnych materiałów.

Dziękuję bardzo, bardzo - Dorota Rutkowska – prowadząca warsztaty

Warsztaty florystyczne 2023 Warsztaty florystyczne 2023 Warsztaty florystyczne 2023

Deklaracja dostępności |  BIP