Siedemnastka po raz drugi gościła redakcje szkolne!

24 lutego 2016r. w Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu odbyło się II Forum gazetek szkolnych w ramach programu Wydziału Edukacji pt. Młodzi Obywatele Kultury. Na II Forum spotkali się przedstawiciele redakcji gazetek dwunastu wrocławskich szkół, tj.: SP 3, SP 8,SP 17, SP 23, SP 25, SP 42, SP 43, SP 53, SP 64, SP 85, SP 90, SP 93, SP 95, Przedsięwzięcie to ma charakter przeglądu, w ramach którego odbywają się dla młodych redaktorów gazetek warsztaty dziennikarskie z pracownikami mediów. W tym roku z uczniami spotkała się dziennikarka telewizyjna mediów dolnośląskich pani Monika Włodarczyk. Zajęcia rozwijające dla redakcji szkolnych prowadziła też nauczycielka SP 17 pani Laura Śnihur. Tematem przewodnim tegorocznego numeru specjalnego jest „Okno”, rozumiane dosłownie i metaforycznie. Mamy nadzieję, że tak szeroko rozumiany temat zainspiruje młodzież do wielu ciekawych pomysłów, które będą mogli zaprezentować w swoich gazetkach. Numery specjalne przygotowane na okoliczność forum zostaną opublikowane w formie elektronicznej na stronie internetowej SP17, MOK, WCRS, MBP Filia nr 4.

W kwietniu ponownie w Siedemnastce spotkały sie zespoły redakcyjne zgłoszonych szkół.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez dziennikarza portalu onet.pl, pana Tomasza Pajączka. Uczyli się:

• jak ciekawie pisać artykuły do gazetki,
• jaki tytuł przyciąga uwagęc • o czym pisać
• jakie słowa wywierają wpływ na czytelnika
• i poznali wiele innych tajemnic zawodu dziennikarskiego

Młodzi redaktorzy brali udział również w warsztatach twórczości i kreatywności prowadzonych przez nauczycielkę SP 17 , panią Laurę Śnihur. Tworzyli strony gazetki pt. „OKNO NA ŚWIAT”. Powstały przepiękne prace. Uczniowie :

• opisywali wymyślone przez nich książki,
• tworzyli recenzje filmów własnej wyobraźni,
• prezentowali wywiady
• tworzyli reklamy
• zachęcali do relaksu poprzez oknoterapię
• zmagali się z upływającym czasem
• wszyscy redaktorzy ukończyli prace w terminie

Dzięki wspólnej pracy możemy zaprezentować Galerię Gazetek Szkolnych oraz zaprosić do udziału w III Forum. Wszystkim gościom, nauczycielom i uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Liga Zaruskiego SP nr 3
Osiem Stron z Życia Ósemki
Muchoborskie Nowinki SP nr 25
Puls Ryby SP nr 43
Puls Rybki SP nr 43
Niecodziennik SP nr 93
Pinezka SP nr 95
Puls Siedemnastki
Bombowa Bomba SP nr 85
Sto-Ósemka SP nr 108
Ty i Ja z 42 SP nr 42
Wrzawa (maj) SP nr 10
Wrzawa (marzec) SP nr 10
Fakty Szkolne ZSP nr 11

Zapraszamy do obejrzenia całego albumu zdjęć.