Powrót do wydarzeń roku 2013/14

PODCZAS 90 URODZIN
KARD. HENRYKA GULBINOWICZA

GALERIA

16 października we Wrocławiu odbyły się uroczystości związane z 90. urodzinami kardynała Henryka Gulbinowicza, do których byli zaproszeni uczniowie naszej szkoły.

Hala Stulecia wypełniona była gośćmi z kraju i z zagranicy, przedstawicielami władz państwowych i samorządowych, religii i związków wyznaniowych a przede wszystkim wrocławianami.

Na rozpoczęcie uroczystości nasi uczniowie zaśpiewali "Sto lat" i wręczyli jubilatowi 90 róż. Ceremonię prowadził Konrad Imiela.

Po oficjalnych życzeniach rozpoczął się koncert Opery Wrocławskiej, pod kierownictwem Ewy Michnik. Zgromadzeni usłyszeli m.in. utwory Giuseppe Verdiego czy Stanisława Moniuszki. Cała uroczystość zakończył specjalny pokaz wrocławskiej fontanny.

Uroczystość w Hali Stulecia była drugim punktem obchodów urodzin kardynała Henryka Gulbinowicza. Przed południem w Archikatedrze Wrocławskiej odprawiona została msza św. w intencji jubilata, koncelebrowana przez 30 biskupów.

Kardynał Henryk Gulbinowicz kończy 90 lat 17 października. Z Wrocławiem jest związany od 1976, kiedy decyzją Pawła VI objął Archidiecezję Wrocławską. Kardynałem kreował go bł. Jan Paweł II, 25 maja 1985 r. Pracował m.in. w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, ds. Duchowieństwa, ds. Ewangelizacji Narodów. W 1996 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia. W 2001 został kawalerem Orderu Uśmiechu a siedem lat później Orderem Orła Białego.

GALERIA