Informacje o klasie sportowej w SP17

Deklaracja przystąpienia do testu sprawnościowego

Śląsk Wrocław uruchamia
patronackie klasy piłkarskie

(fotogaleria z dnia 27 kwietnia - uroczystość podpisania porozumienia w sprawie utworzenia klasy sportowej pod patronatem WKS Śląsk w ZSP 17)

2018-04-27, Autor: prochu tuwroclaw.com

W czterech wrocławskich szkołach podstawowych od roku szkolnego 2018/2019 utworzone zostaną klasy sportowe o profilu piłki nożnej pod patronatem Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław. Na stadionie przy ulicy Oporowskiej w piątek odbyła się uroczysta prezentacja projektu.

Porozumienie to efekt współpracy Śląska z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Do głównych założeń programu należy propagowanie aktywności fizycznej i wychowywanie dzieci poprzez sport, kształtowanie postawy fair-play oraz stwarzanie utalentowanej młodzieży profesjonalnych warunków do dalszego rozwoju. Uczniowie, którzy poczynią największe postępy, będą mieli szanse, by zasilić szeregi akademii WKS-u. W pierwszym etapie klasy o profilach sportowych utworzone zostaną w czterech wrocławskich szkołach: Szkole Podstawowej nr 33, Szkole Podstawowej nr 10, Szkole Podstawowej nr 17 oraz Szkole Podstawowej nr 45.

- Cieszę się, że jako Śląsk Wrocław ze szkoleniem schodzimy bardzo głęboko, bo aż do klas pierwszych. Dziękuję szkołom za zaufanie i cieszę się, że od dziś będziemy współpracować na zasadach partnerstwa. Ten projekt ma dla nas duże znaczenie zarówno w aspekcie szkoleniowym, jaki i klubowej tożsamości, ponieważ będziemy chcieli zainteresować Śląskiem Wrocław już najmłodszych wrocławian - podkreśla Marcin Przychodny, prezes zarządu Śląska Wrocław.

- Jestem przekonany, że nasze przedsięwzięcie dobrze posłuży wrocławskim dzieciom. Tworzymy kolejne klasy sportowe, a ta "pieczątka" Śląska Wrocław będzie gwarancją wysokiej jakości. To będą cztery najlepsze szkoły sportowe, a jedna nawet sportowo-muzyczna. Zapraszamy do wzięcia udziału w naborach - zachęca Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

W piątek w pokazowym treningu na stadionie przy ul. Oporowskiej wzięło udział 150 dzieci z klas "0", które miały tym samym niepowtarzalną okazję, aby trenować pod okiem piłkarzy WKS-u - Jakuba Koseckiego, Kamila Dankowskiego, Jakuba Słowika, Adriana Łyszczarza i Sebastiana Bergiera. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć z zawodnikami i drobnych upominków dla najmłodszych. - W szkoleniu młodych adeptów piłki nożnej najważniejsza jest masowość. Łączenie edukacji i zabawy z piłką tak, aby dzieci chętnie przebywały na boisku. To nie przypadek, że pierwszy pokazowy trening odbył się na stadionie przy ulicy Oporowskiej. To kolebka WKS-u, grało tu wielu reprezentantów Polski, wybitnych zawodników. Życzmy sobie, aby spośród uczestników naszego projektu wyrośli ich następcy - przyznaje Tadeusz Pawłowski, trener Śląska Wrocław.

- Chciałbym podziękować Tadeuszowi Pawłowskiemu, który szefował Akademii Piłkarskiej Śląska, gdy rodził się ten pomysł. Dziś możemy już rozpocząć procedurę naboru, aby 1 września wcielić projekt w życie. Program pilotażowo wdrożony zostanie w czterech najlepszych szkołach, które spełniły nasze oczekiwania. Mam nadzieję, że za rok czy dwa takich miejsc na mapie Wrocławia będzie dużo więcej - mówi Jarosław Krauze, przewodniczący Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza, inicjator pomysłu powstania piłkarskich klas pod patronatem Śląska.

Klasy pod patronatem Śląska Wrocław charakteryzuje zwiększona liczba zajęć wychowania fizycznego, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno-trenerską. Nauczyciele będą ściśle współpracować z trenerami akademii, m.in. w zakresie realizacji programu szkoleniowego. Będzie on dostosowany do wieku dzieci tak, aby z jednej strony zapewniał im dobrą zabawę, a z drugiej wpływał na rozwijanie umiejętności zgodnie z indywidualnymi możliwościami.

Lista szkół, w których powstaną klasy sportowe oraz terminy naborów:

* Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Inflanckiej 13. Nabór 16 maja (środa) o godzinie 18
* Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Wieczystej 105. Nabór 17 maja (czwartek) o godzinie 17
* Szkoła Podstawowa nr 45 przy ul. Krajewskiego 1. Nabór 24 maja (czwartek) o godzinie 16
* Szkoła Podstawowa nr 33 przy ul. Kolistej 17. Nabór 29 maja (wtorek) o godzinie 16