Powrót do wydarzeń roku 2013/14

WYWIAD Z KSIĘDZEM KUBĄ BARTCZAKIEM

GALERIA

27 kwietnia 2014r. przeżywaliśmy kanonizację Jana Pawła II. Na wrocławskim Rynku można było wspólnie z mieszkańcami oglądać i przeżywać ten historyczny moment. Odbyło się też wiele koncertów, między innymi nasze połączone chóry „Śpiewające nutki” i „Bel canto” wystąpiły na Wyspie Słodowej, a 28 kwietnia odbył się w SP 17 uroczysty apel z tej okazji. Wzięły w nim udział wszystkie klasy 1-6. Uroczystość prowadzili uczniowie 5b wraz chórem, a uświetnił ją swoją obecnością ksiądz Jakub Bartczak znany z tego, że głosi Słowo Boże, rapując. Jego obecność wzbudziła entuzjazm w naszej młodzieży. Oblegały go liczne grupki dzieci proszące o autograf. Udało się nam zamienić z nim kilka słów:

- Szczęść Boże.

- Kim ksiądz chciał zostać, kiedy był dzieckiem?

- Na pewno chciałem zostać trochę księdzem, trochę piłkarzem, no i trochę kierowcą rajdowym.

-Dlaczego ojciec został księdzem?

- Bo bardzo lubiłem się modlić i dużo czasu zacząłem spędzać w kościele. Jak poszedłem do konfesjonału do spowiedzi, to ksiądz mi powiedział: „Słuchaj, może byś został księdzem”. Tak sobie pomyślałem, „ojejciu”, bardzo bym chciał.

- Skąd się wziął rap w księdzu życiu?

- Rap to moje hobby. Kiedy chodziłem do szkoły, lubiłem sobie układać wierszyki. Właśnie w rytm muzyki.

- Kiedy ksiądz zaczął rapować?

- Kiedy miałem 15 lat.

- Ile ksiądz ma teraz lat?

- 34 (śmiech).

- Jakie jest księdza ulubione danie?

- Moje ulubione danie to kotlety schabowe.

- Dziękujemy za wywiad.

- Ja również.