Powrót do wydarzeń roku 2013/14

KWIATY ZAMIAST BOMB

GALERIA

W czerwcu zorganizowano w naszej szkole szereg działań artystycznych w ramach europejskiej akcji Platformy IPSA 24 „Kwiaty zamiast bomb”. Działania projektu odbywają się jednocześnie w różnych państwach (Belgia, Polska, Ukraina, Niemcy, Hiszpania, Francja, Holandia, Wielka Brytania, USA, Kanada).Jest to inicjatywa Polonii belgijskiej, mająca na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży pokojem na świecie poprzez działania artystyczne. Zostaliśmy zaproszeni do tej szczytnej, pokojowej akcji przez Teatr Tańca STEP i jego właścicielkę - panią Małgorzatę Gietler. Dzieci z ZSP nr 17 malowały, fotografowały, wycinały kwiaty, tworzyły piękne kompozycje z bibuły i kolorowego papieru. Niektóre klasy tworzyły podczas zajęć ruchowych ciekawe układy taneczne imitujące kwiaty. Do działań plastycznych bardzo aktywnie włączyły się nauczycielki ze świetlicy szkolnej, tworząc piękną dekorację szkolnego holu. Podsumowaniem projektu w naszej szkole był wspaniały spektakl taneczny przygotowany przez Teatr Tańca „Step”. Podziwialiśmy niezwykłe tańce, dzieci miały możliwość uczestniczenia w tanecznych pojedynkach i warsztatach. Podczas programu publiczność gorąco oklaskiwała uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie za kwiat. Pomysłowość uczestników zachwyciła zarówno dzieci jak i dorosłych. Wszystkie nasze działania były dokumentowane przez tancerzy „Stepu” i zostaną przesłane do Brukseli. Efektem akcji będzie międzynarodowa galeria zdjęć. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ukazujących prace naszej szkoły.

GALERIA