Konkurs „Lubię czytać”
rozstrzygnięty!

Konkurs został przeprowadzony w naszej szkole we współpracy z Radą Osiedla Huby oraz filią nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wieczystej. Uczestnicy – uczniowie klas 4 – pisali, dlaczego lubią czytać, co daje im dobra książka, przedstawiali swoje fascynacje literackie. Niektórzy sięgali pamięcią do czasów dzieciństwa, kiedy sami jeszcze nie umieli czytać, a ich przygoda z książką rozpoczęła się od słuchania opowieści czytanych przez rodziców lub dziadków. Dla autorów wielu prac lektura to wyprawa w niezwykły świat, która pozwala się oderwać od codzienności i przeżywać wspólnie z bohaterami niezwykłe przygody. Uwagę zwracał piękny język wypowiedzi i bogate słownictwo – to dowodzi, że czytanie nie tylko dostarcza nam wiedzy i wpływa na naszą wrażliwość, ale też kształci język i styl, sprawia, że umiemy znaleźć odpowiednie słowa i ubrać w nie nasze myśli.

„Chodzi mi o to, żeby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” – napisał Juliusz Słowacki. Drogą do takiej umiejętności i sprawności może być czytanie.

Emilia Grzebyk z klasy 5a – autorka najlepszej pracy została nagrodzona bonem na zakupy o wartości 100zł ufundowanym przez sieć Empik.

Równorzędne wyróżnienia otrzymały:

• Martyna Zdych z klasy 5a,
  • Alicja Smaczny z klasy 5b,
  • Joanna Mazurek z klasy 4a,
  • Zuzanna Józefowicz z klasy 4c

Dziękujemy sieci Empik za ufundowanie głównej nagrody, Radzie Osiedla Huby i paniom filii nr 4 MBP za udział w przeprowadzeniu konkursu.