Uroczystość pasowania pierwszoklasistów uświetnił swoją obecnością

prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz.

W sobotę , 20 października, odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość. Dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Siedemnastki. Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter. Uczestniczyli w niej znamienici goście:

• prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz
  • wrocławski radny pan Jarosław Krauze
  • dyrektor Akademii Piłkarskiej WKS „Śląsk” pan Tomasz Horwat

Obecni byli przedstawiciele całej społeczności szkolnej z panem dyrektorem Piotrem Migockim na czele. Zanim uczniowie klas pierwszych stali się członkami naszej społeczności zaprezentowali się w wierszach i piosenkach. Następnie, bardzo przejęci chwila, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Ta chwila na pewno zostanie w pamięci dzieci i rodziców: aktu pasowania dokonał prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz i radny p. Jarosław Krauze.

O oprawę artystyczną ceremonii zadbali starsi uczniowie i nauczyciele Siedemnastki.

• Zespół „Z przytupem” pod kierownictwem p. Celin Bartczak zaprezentował taniec śląski Trojak.
  • Połączone siły klas hiszpańskojęzycznych przygotowane przez panie: Agnieszkę Bieganowską, Edytę Kołacz i Małgorzatę Skrobot zaśpiewały piosenkę z repertuaru Alvaro Solera La Cintura. Uczennice klasy 5b: Julka Dobrowolska, Wiktoria Dobrowolska, Wiktoria Dąbrowska oraz Dominika Kozłowska z klasy 5 a przygotowały układ choreograficzny do utworu i brawurowo zatańczyły w czasie uroczystości.
  • Połączone chóry Bel Canto i Śpiewające Nutki ,pod dyrekcją pani Edyty Kołacz, uświetniły swoim występem całą uroczystość towarzysząc zgromadzonym od początku do końca uroczystości.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Anna Besser