Wrocławski Peleton Rowerowy 2013
28 września 2013

W sobotę 28 września 2013 w ramach VII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia odbył się peleton rowerowy przez Wrocław. Trasa przejazdu przebiegała z Parku Południowego, przez ulice Wrocławia, na Wyspę Słodową. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a, 5b i ich rodzice, w sumie 80 osób. Wśród nauczycieli trasę zaliczyła pani Renata Patro-Guzek i pani Edyta Kołacz.

Po zarejestrowaniu, pobraniu smyczy, "saszetki życia", szprychółki i butelki wody mineralnej, peleton wystartował około godziny 11.00. Przejazd był zabezpieczony przez policję i straż miejską. Nasi uczestnicy peletonu przejechali rowerem prawie 9 kilometrów!

Na mecie trasy ustawione były namioty, w których można było sprawdzić stan zdrowia, wykonać badania, poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, uzyskać informacje w wielu dziedzinach opieki medycznej. Ponadto wszyscy zarejestrowani rowerzyści uczestniczyli w losowaniu nagród, wśród których znajdowały się m.in. gadżety rowerowe, kaski, pompki, bilety do Aquaparku, aparat fotograficzny, kamerę oraz tablet. Dla najmłodszych uczestników przygotowany był ciekawy plac zabaw. Wszyscy mogli delektować się dobrymi jabłkami oraz smacznym mlekiem i maślanką.

Pogoda i szczęście dopisały uczestnikom. Nasi uczniowie zdobyli Puchar za zajęcie II miejsca w punktacji drużynowej!!

Warto brać udział w takich imprezach, zatem zapraszamy w następnym roku.